Marceli HARASIMOWICZ ,Zakopane, 1917 , olej, tektura, 24,3 x 16 cm

Zakopane, 1917

(1859 Warszawa - 1935 Lwów)

olej, tektura
24,3 x 16 cm
sygnowany po lewej stronie u dołu: M. Harasimowicz
na odwrocie napisy ołówkiem: Zakopane 13 VIII 1917 / Harasimowicz

Marceli Harasimowicz kształcił się w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych w latach 1873-1879, w akademiach w Wiedniu u K. Wurzingera oraz w Monachium u W. Lindenschmita. W 1885 roku zamieszkał we Lwowie. Artysta na początku swojej twórczości malował portrety, ale od 1890 roku malował głównie pejzaże. Wyspecjalizował się w krajobrazach podmokłych terenów, ukazywanych o zachodzie słońca. Chętnie malował motywy z Podhala, Huculszczyzny i z wybrzeża. Swoje obrazy wystawiał w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych we Lwowie i w Krakowie. Współorganizował we Lwowie szkołę rysunku dla kobiet, a następnie szkołę ogólną malarstwa. W latach 1907-1931 sprawował funkcję kustosza w Galerii Miejskiej (późniejszej Narodowej) we Lwowie.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XX Aukcja2004-05-04 00:00:0087
3000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
3000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)