Romuald MALCZYK ,Pejzaż miejski , olej, płótno, 50 x 61 cm

Pejzaż miejski

(1906 Kalisz - (?))

olej, płótno
50 x 61 cm
sygnowany po prawej stronie u dołu: R Malczyk
na odwrocie zdarta nalepka: MALCZYK ROMUALD / Krasińskie

Romuald Malczyk w latach 1924 – 25 studiował w warszawskiej Szkole Rysunku W. Gersona, następnie, w Szkole im. K. Krzyżanowskiego, a potem, aż do 1938 roku w Miejskiej Szkole Sztuk Zdobniczych i Malarstwa. W latach 1945 – 1955 był plastykiem w Domu Wojska Polskiego, współpracował z Lig± Przyjaciół Żołnierza. Od 1961 roku został dekoratorem i kostiumologiem w Teatrze Wielkim, gdzie czuwał nad wykonaniem dekoracji i kostiumów do oper S. Moniuszki, I. Strawińskiego, I. Paderewskiego czy G. Verdiego. Artysta uprawiał malarstwo sztalugowe i ¶cienne, malował pejzaże, portrety oraz martwe natury. Swoje prace wystawiał z grup± „Zachęta” w latach 1957 – 1969.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XX Aukcja2004-05-04 00:00:0083
1000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
1200.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)