Henryk WEYSSENHOFF ,a. Jeleń z łaniami.
b. Jeleń , olej, drewno, średnica 26 cm

a. Jeleń z łaniami.
b. Jeleń

(1859 Pokrewne koło Kowna - 1922 Warszawa)

olej, drewno
średnica 26 cm
a. Jeleń z łaniami – kompozycja malowana na drewnianym dekoracyjnym talerzu sygnowany po prawej stronie u dołu: Henryk Weyssenhoff

b. Jeleń – kompozycja malowana na drewnianym dekoracyjnym talerzu
sygnowany po prawej stronie u dołu: Henryk Weyssenhoff

Para talerzy dekoracyjnych przystosowanych do powieszenia na ścianie.
Henryk Weyssenhoff studiował malarstwo w Warszawie w Szkole W. Gersona w warszawskiej Klasie Rysunkowej, następnie kontynuował naukę w akademii petersburskiej, a w latach 1880 – 1886 uzupełniał naukę w Monachium, gdzie zetknął się z A. Wieruszem-Kowalskim, i w Paryżu, gdzie pozostał do roku 1909. Po powrocie do kraju został członkiem Towarzystwa Artystów Polskich „Sztuka”. Był również współzałożycielem Stowarzyszenia „Pro arte”. Weyssenhoff malował pejzaże, często nadając im liryczną delikatność. Chętnie przedstawiał zwierzęta. Poza malarstwem jako główną dziedziną twórczości. Uprawiał również grafikę i ilustratorstwo. Za swoje obrazy był często nagradzany, na wystawach krajowych i zagranicznych. W Paryżu w 1903 roku otrzymał srebrny medal na wystawie światowej.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XX Aukcja2004-05-04 00:00:0071
2400.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
2600.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)