Sianokosy, 1902
(1872 Łódź - 1913 Włochy nad jeziorem Como) |
olej, płótno |
62 x 103,5 cm |
sygnowany i datowany po prawej stronie u dołu: J. Klępiński 902 |
Malarz przysyłał na wystawy Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie od roku 1900 swoje prace. Między innymi zaprezentował tutaj w roku 1902. W 1903 roku obraz Klępińskiego o takim samym tytule eksponowany jest w Salonie Aleksandra Krywulta w Warszawie.
Jan Klępiński rozpoczął naukę malarstwa w prywatnej szkole Antona Azbégo i Simona Hollósyego w Monachium. Obrazy olejne z podróży, głównie krajobrazy znad Adriatyku, tematy marynistyczne i rodzajowe nadsyłał na wystawy w Polsce od 1900 roku. Artysta wystawiał w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, w Salonie Aleksandra Krywulta w Waszawie, w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie, Monachium. |
Cena uzyskana Hammer price |
XX Aukcja | 2004-05-04 00:00:00 | 64 | 10000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 10000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |