Kobieta z koszem
(1863 Warszawa - 1930 Warszawa) |
olej, płótno |
63,5 x 48 cm |
sygnowany po lewej stronie dołu: Jan Berger |
Jan Berger studiował w Klasie Rysunkowej W. Gersona. Następnie, w latach 1884 – 1886, kontynuował naukę w Monachium w prywatnej szkole S. Hollosy’ego oraz w Szkole Przemysłu Artystycznego w Hamburgu, gdzie również jako profesor wykładał. W 1898 roku odbył podróż do Rzymu. W 1900 roku przejął po ojcu zakład artystyczno–malarski. Tematem jego prac były najczęściej portrety i sceny rodzajowe. Zajmował się też dekoracją wnętrza między innymi Pałacu Namiestnikowskiego w Warszawie. Swoje prace wystawiał w Warszawie w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych.
Cena uzyskana Hammer price |
XX Aukcja | 2004-05-04 00:00:00 | 63 | 5500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |