Pocałunek Judasza, koniec XVIII wieku
olej, płótno |
65 x 57 cm |
Kompozycja wykazuje wiele podobieństw do dzieł malarzy skupionych wokół Franciszka Smuglewicza (1740 - 1810), który od 1798 roku był profesorem malarstwa i rysunku na oddziale Sztuk Pięknych uniwersytetu wileńskiego i w zasadniczy sposób zaważył na kształtowaniu się tak zwanej szkoły wileńskiej
Cena uzyskana Hammer price |
XX Aukcja | 2004-05-04 00:00:00 | 51 | 8000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 8000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |