Akt, 1969
(1903 Moskwa - 1980 Paryż ) |
tusz na papierze |
100 x 70 cm |
sygnowany i datowany po prawej stronie na dole: V. Naiditch / 69 |
Vladimir Naiditch uczył się rysunku w Szkole Sztuk Dekoracyjnych w Moskwie, a następnie kontynuował studia na Sorbonie w Pryżu, a malarstwa uczył się nadal w Acadèmie de la Cheumiere ? do roku 1929. Przez pewien czas dzielił pracownię malarską ze znanymi malarzami, Andre Lhotem i Lazrem Volovickiem. Okres II wojny światowej spędził w Stanach Zjednoczonych. Do Europy powrócił w 1946 roku. Nadal tworzył w Paryżu, wyjeżdżał do Sabaudii. Malarz zaliczany jest do École de Paris. Tworzył głównie portrety osadzone we wnętrzach, pejzaże i martwe natury. Atmosfera jego dzieł pełnych uspokojenia i treści bez wyraźnych konotacji literackich była charakterystyczna na tle tylko dla jego dzieł, że trudno łączyć go z jednym nurtem artystycznym. Podkreśla się w jego dziełach wybitne cechy koloryzmu, ale również wykazuje się wiele cech ekspresjonizmu.
Cena uzyskana Hammer price |
XX Aukcja | 2004-05-04 00:00:00 | 48 | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |