Pejzaż nadbrzeżny z łódką
(1884 Nowy Sącz - 1938 Kraków) |
olej, tektura |
34,5 x 48 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: L. MISKY |
Ludwik Misky, pochodzący ze spolonizowanej rodziny węgierskiej, uczył się malarstwa w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych u Leona Wyczółkowskiego, Józefa Mehoffera i Jana Stanisławskiego w latach 1902-1910. Równocześnie kontynuował studia na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wykształcenia malarskie uzupełniał w Paryżu, w Niemczech i Wiedniu. Prowadził działalność dydaktyczną oraz brał czynny udział w życiu artystycznym. Należał do „Jednoroga", dużo wystawiał. Głównie malował portrety, nastrojowe pejzaże, martwe natury i kwiaty. Zajmował się również grafiką użytkową, projektował kilimy.
Cena uzyskana Hammer price |
XX Aukcja | 2004-05-04 00:00:00 | 45 | 5500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |