Pejzaż, 1932
(1903 Warszawa - 1978 Australia) |
olej, tektura |
28 x 40 cm |
sygnowany i datowany po prawej stronie u dołu: Jerzy Krause 1932 r |
Jerzy Krauze studiował malarstwo w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w latach 1922 – 1928 u W. Jareckiego, F. S. Kowarskiego. Po ukończeniu nauki zamieszkał w Łodzi. Działał w Zrzeszeniu Artystów Plastyków. Należał do Stowarzyszenia Artystów „Start”. Brał udział w jego wszystkich wystawach. W swojej twórczości przywiązywał wagę przede wszystkim do czystej kompozycji, której dawał prawo do usamodzielniania się w obrębie obrazu. Stąd jego pejzaże stoją wyraźnie na granicy realizmu i abstrakcji. Przez pewien czas tworzył kwartalnik „Forma”. Po drugiej wojnie światowej przeniósł się do Australii. Między innymi cztery jego obrazy znajdują się w zbiorach Muzeum Sztuki w Łodzi. |
Cena uzyskana Hammer price |
XX Aukcja | 2004-05-04 00:00:00 | 41 | 1000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |