Kazimierz LASOCKI ,Pejzaż wiejski, 1950 , olej, płótno, 51 x 65 cm

Pejzaż wiejski, 1950

(1871 Gąbin k. Gostynina - 1952 Warszawa)

olej, płótno
51 x 65 cm
sygnowany i datowany po lewej stronie u dołu: K. Lasocki 1950

Kazimierz Lasocki studiował w warszawskiej Szkole Rysunkowej W. Gersona, a następnie w latach 1895—1898 w akademii monachijskiej u C. Hertericha, F. Stucka i A. Ažbègo. Odbył podróże po Austrii, Niemczech i Italii. Dużo podróżował również po Polsce. W latach 1901—1904 był asystentem K. Krzyżanowskiego w jego prywatnej szkole. Wystawiał w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie. Malował pejzaże, portrety. Często podejmował temat zwierząt ukazanych w krajobrazie. Od 1934 roku kierował Sekcją Malarzy Animalistów w Warszawskim Towarzystwie Artystycznym.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XX Aukcja2004-05-04 00:00:0023
4000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
4200.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)