Tadeusz BORUTA ,studium aktu "Upadły anioł" , olej, płótno, 75 x 90 cm

studium aktu "Upadły anioł"

(1957 Kraków)

olej, płótno
75 x 90 cm

Tadeusz Boruta ukończył Wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w 1983 roku pod kierunkiem S. Rodzińskiego i Z. Grzywacza. Jest również absolwentem Filozofii Papieskiej Akademii Teologicznej. Artysta jest malarzem i rysownikiem. Pisał o sztuce w "Tygodniku Powszechnym" i w "Znaku". Głównym motywem jego twórczości są relacje człowieka z Bogiem. Jest między innymi autorem polichromii kościoła w Lubieniu.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XX Aukcja2004-05-04 00:00:0012
3000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
3000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)