studium aktu "Upadły anioł"
(1957 Kraków) |
olej, płótno |
75 x 90 cm |
Tadeusz Boruta ukończył Wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w 1983 roku pod kierunkiem S. Rodzińskiego i Z. Grzywacza. Jest również absolwentem Filozofii Papieskiej Akademii Teologicznej. Artysta jest malarzem i rysownikiem. Pisał o sztuce w "Tygodniku Powszechnym" i w "Znaku". Głównym motywem jego twórczości są relacje człowieka z Bogiem. Jest między innymi autorem polichromii kościoła w Lubieniu.
Cena uzyskana Hammer price |
XX Aukcja | 2004-05-04 00:00:00 | 12 | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |