Karolina Grabowska ,Mężczyzna , olej, płótno, 65 x 46,5 cm

Mężczyzna

(1861 Łęczna - 1920 Paryż)

olej, płótno
65 x 46,5 cm
sygnowany po prawej stronie na dole: Karolina / Grabowska

Karolina Grabowska była córką Ludwika, znanego hodowcy koni i Zofii z Popławskich. Mieszkała w Paryżu, gdzie pobierała nauki w Academie de la Chaumiere u L. Simona, R. Preneta i R. Mesnarda. W latach 1903 d0 1908 wystawiała swoje prace przedstawiające kompozycje, portrety i pejzaże w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie. W latach 1907 do 1914 prezentowała swoje obrazy na Salonie Niezależnych w Paryżu. W 1917 roku brała udział w wystawie artystów polskich w pałacu Potockiego w Paryżu.