Ucieczka przed bykiem
(1903 Wilno - 1976 Warszawa) |
tusz, papier |
40 x 30 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu monogramem: AU |
Antoni Uniechowski w latach 1923-1930 studiował w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem K. Tichego i W. Jastrzębskiego. Zajmował się plakatem, scenografią filmową i teatralną a przede wszystkim ilustracją książkową, tworząc lekką kreską rysunki piórkiem i tuszem, lawowane akwarelą, gwaszem lub temperą. W latach 1945-1956 współpracował z tygodnikiem "Przekrój". Zdobył wielką popularność widokami starej Warszawy i ilustracjami z życia jej mieszkańców oraz frywolnymi scenkami tworzonymi lekką kreską, pełnych humoru i fantazji. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXVIII Aukcja Dzieł Sztuki | 2015-12-21 19:00:00 | 5 | 600.00 PLN (155,84USD, 139,53EUR) | 600.00 PLN (155,84USD, 139,53EUR) |