Willy ZÜGEL ,Figurka porcelanowa "Kaczka" , porcelana biała, gruba, malowana ręcznie, podstawa owalna o wym. 10 x 8 cm; wys. 16 cm Numer modelu 352

Figurka porcelanowa "Kaczka"

(1876 Monachium - 1950 Wolkenhof)

porcelana biała, gruba, malowana ręcznie
podstawa owalna o wym. 10 x 8 cm; wys. 16 cm Numer modelu 352

sygnowana na podstawie wyciskiem: W. ZÜGEL

pod podstawą sygnowana znakiem Wydziału Sztuki wytwórni w  Selb (Kunstabteilung) (znanych jest kilka różnych dekoracji)

Willy Zügel był niemieckim rysownikiem, rzeźbiarzem oraz twórcą figur zwierzęcych. Studiował rzeźbę na Akademii w Monachium. Zamiłowania do sztuki animalistycznej odziedziczył po ojcu, Heinrichu von Zügel, doktorze weterynarii i jednym z bardziej wziętych niemieckich malarzy animalistów. W 1913 roku artysta otrzymał złoty medal na międzynarodowej wystawie sztuki w Monachium. Był członkiem słynnego ugrupowania Secesja. Jego dzieła znajdują się między innymi w gmachu parlamentu w Stuttgarcie, w Narodowej Galerii w Berlinie, Domu Sztuki w Bremen, Muzeum w Budapeszcie oraz Narodowej Galerii w Monachium. Tworzył figury w brązie oraz modele dla znakomitych wytwórni porcelany Nymphenburg, Miśni oraz w latach 1911-1926 dla Rosenthala.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XXX Aukcja Dzieł Sztuki2016-12-16 19:00:0051
800.00 PLN
(192,77USD, 200,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)