Zagroda, 1912
(1881 - 1941) |
olej, płótno |
40,5 x 50,5 cm |
sygnowany i datowany po prawej stronie u dołu: Szygell | 912 |
Stanisław Szygell w latach 1902-1909 studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem F. Cynka, L. Wyczółkowski i J. Stanisławskiego. Po studiach zamieszkał w Warszawie. Malował głównie pejzaże utrzymane w jasnej „impresjonistycznej” gamie barwnej. W latach 1916-1922 tworzył obrazy i rysunki o charakterze satyryczno-humorystycznym przedstawiające sceny z życia miasta i wsi. Szygell należał do Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, na wystawach którego prezentował swoje prace od 1916 roku. Należał również do stowarzyszenia malarzy warszawskich Pro Arte. Swoje prace wystawiał w warszawskim Salonie Garlińskiego, w Łodzi i Bochni. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXVII Aukcja Dzieł Sztuki | 2014-12-15 19:00:00 | 37 | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |