Akt
(1872 Warszawa - (?)) |
olej, tektura |
58 x 46 cm |
sygnowana po prawej stronie u góry: GRANZOW | > .....? |
Władysław Granzow uczył się malarstwa w Warszawie, a od 1890 roku w Monachium u Stanisława Grocholskiego i w Paryżu u B. Constanta i Jean-Paul Laurensa. Odbywał kilkakrotnie podróże artystyczne do Grecji i Hiszpani. W 1904 roku był kierownikiem artystycznym wydawanego w Paryżu miesięcznika „Sztuka". Władysław Granzow malował głównie pejzaże, kompozycje figuralne, portrety i akty. Wystawiał pojedyncze prace w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie, a także kilka obrazów w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie. Brał udział w licznych wystawach w Paryżu, gdzie miał też swoje wystawy indywidualne: w 1909 roku w Galerie Druet i w 1910 roku w Galerie Bernheim Jeune
Cena uzyskana Hammer price |
XXII Aukcja | 2005-12-12 00:00:00 | 92 | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |