Ineczka, 1929
(1908 Rzęsna Polska - 1985 USA) |
olej, tektura |
33 x 24,5 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: W. M.
na odwrocie odręczny napis: Witold Mars / „Ineczka" / Lwów-1929; oraz pieczęć: „CARMEN" / WYTWÓRNIA FARB ART. I PRZEM. / Spółka z ogr. odpow. / WE LWOWIE / UL. WRONOWSKA 4 |
Witold Mars studiował malarstwo w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w latach 1927-1930, kolejno w pracowniach W. Jarockiego i F. Pautscha. W latach trzydziestych i czterdziestych brał udział między innymi w wystawach Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych we Lwowie, w Związku Polskich Artystów Plastyków w Krakowie. Wyemigrował wraz z żoną Zofią, również malarką, do Stanów Zjednoczonych.
Cena uzyskana Hammer price |
XIV Aukcja | 2000-03-18 00:00:00 | 40 | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
XXII Aukcja | 2005-12-12 00:00:00 | 89 | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |