Witold Tadeusz MARS ,Ineczka, 1929 , olej, tektura, 33 x 24,5 cm

Ineczka, 1929

(1908 Rzęsna Polska - 1985 USA)

olej, tektura
33 x 24,5 cm
sygnowany po lewej stronie u dołu: W. M.
na odwrocie odręczny napis: Witold Mars / „Ineczka" / Lwów-1929; oraz pieczęć: „CARMEN" / WYTWÓRNIA FARB ART. I PRZEM. / Spółka z ogr. odpow. / WE LWOWIE / UL. WRONOWSKA 4

Witold Mars studiował malarstwo w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w latach 1927-1930, kolejno w pracowniach W. Jarockiego i F. Pautscha. W latach trzydziestych i czterdziestych brał udział między innymi w wystawach Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych we Lwowie, w Związku Polskich Artystów Plastyków w Krakowie. Wyemigrował wraz z żoną Zofią, również malarką, do Stanów Zjednoczonych.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XIV Aukcja2000-03-18 00:00:0040
4000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
XXII Aukcja2005-12-12 00:00:0089
4000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)