Kapliczka w górach,1920
(1852 Jasło - 1923 Krosno) |
akwarela, gwasz, papier |
72 x 48 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: Seweryn. Bieszczad. | Zag...y” Myślinieckie"XI20 |
Seweryn Bieszczad studiował w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych w latach 1868-1876. Następnie wyjechał do Wiednia jako stypendysta na dalszą naukę. Studia kontynuował w monachijskiej akademii u A. Wagnera. Wystawiał swoje prace w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie w latach 1874-1890, w warszawskim Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w latach 1885-1906, w salonie Krywulta 1880-1895. Brał udział w wystawach za granicą, w Monachium i Wiedniu. Uprawiał malarstwo rodzajowe i pejzażowe, używając głównie oleju, czasami akwareli. Chętnie ukazywał rodzimy krajobraz, sceny z życia wsi oraz sięgał niejednokrotnie po wątki literackie. Jego prace wyróżnia subtelny koloryt i pogodna nastrojowość. Największy zbiór dzieł Bieszczada znajduje się w Muzeum Okręgowym w Krośnie.
Cena uzyskana Hammer price |
XXII Aukcja | 2005-12-12 00:00:00 | 78 | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |