Brzeg morski w Karwi, 1924
(1859 Warszawa - 1935 Lwów) |
olej, tektura |
25 x 35 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: MH Karwia 3 IX 24
na odwrocie napisy ołówkiem: 18 Brzeg morski Karwia 1924 | Marceli Harasimowicz |
Marceli Harasimowicz kształcił się w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych w latach 1873-1879, w akademiach w Wiedniu u K. Wurzingera oraz w Monachium u W. Lindenschmita. W 1885 roku zamieszkał we Lwowie. Artysta na początku swojej twórczości malował portrety, ale od 1890 roku malował głównie pejzaże. Wyspecjalizował się w krajobrazach podmokłych terenów, ukazywanych o zachodzie słońca. Chętnie malował motywy z Podhala, Huculszczyzny i z wybrzeża. Swoje obrazy wystawiał w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych we Lwowie i w Krakowie. Współorganizował we Lwowie szkołę rysunku dla kobiet, a następnie szkołę ogólną malarstwa. W latach 1907-1931 sprawował funkcję kustosza w Galerii Miejskiej (późniejszej Narodowej) we Lwowie. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXII Aukcja | 2005-12-12 00:00:00 | 63 | 2600.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |