Władysława PIĄTKOWSKA ,Kwiaty w wazonie , olej, płyta, 30 x 33 cm

(1882 Warszawa - 1971 Warszawa)

olej, płyta
30 x 33 cm
sygnowany po prawej stronie u dołu: Wł. Piątkowska.

Władysława Piątkowska uczyła się malarstwa i rysunku w Polskim Towarzystwie Artystycznym w Warszawie, którego była członkiem jeszcze przed 1939 rokiem. Była również członkiem Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych oraz Związku Zawodowego Polskich Artystów Plastyków. Uprawiała głównie malarstwo sztalugowe. Malowała martwe natury, portrety i pejzaże. Wystawiała swoje prace w latach 1907-1939 na wystawach zbiorowych w Salonach Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, gdzie w roku 1927 i 1932 otrzymała wyróżnienie i nagrodę.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XXII Aukcja2005-12-12 00:00:0031
1000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)