(1882 Warszawa - 1971 Warszawa) |
olej, płyta |
30 x 33 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: Wł. Piątkowska. |
Władysława Piątkowska uczyła się malarstwa i rysunku w Polskim Towarzystwie Artystycznym w Warszawie, którego była członkiem jeszcze przed 1939 rokiem. Była również członkiem Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych oraz Związku Zawodowego Polskich Artystów Plastyków. Uprawiała głównie malarstwo sztalugowe. Malowała martwe natury, portrety i pejzaże. Wystawiała swoje prace w latach 1907-1939 na wystawach zbiorowych w Salonach Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, gdzie w roku 1927 i 1932 otrzymała wyróżnienie i nagrodę. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXII Aukcja | 2005-12-12 00:00:00 | 31 | 1000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |