Juliusz HOLZMÜLLER ,Cietrzewie , olej, tektura, 41,5 x 25 cm

Cietrzewie

(1876 Bolechów - 1932 Lwów)

olej, tektura
41,5 x 25 cm

sygnowana po prawej stronie u dołu: Juliusz Holzmüller

na odwrocie stempel: ISKRA&KARMAŃSKI*KRAKÓW. wewnątrz stempla: 16/1

Juliusz Holzmüller w latach 1897 – 1901 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni E. Cynka, J. Mehoffera i T. Axentowicza, a w latach 1903 – 1904 w Monachium. Najczęściej malował w technice akwareli, posługiwał się także sepią i tuszem. Ulubionymi tematami artysty były pejzaże oraz sceny rodzajowe z motywem koni. Zasłynął jako malarz wykonujący szkice batalistyczne z udziałem konnicy japońskiej w akcji. Wystawiał między innymi w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, we Lwowie i Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XXIV Aukcja 2013-04-11 19:00:0028
3000.00 PLN
(967,74USD, 735,29EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)