(1914 Lwów - 2001 Pruszków) |
olej, płótno |
65 x 81 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: W. Paklikowska-Winnicka na odwrocie nalepka: Autor: Wanda Paklikowska-Winnicka | adres: 00 267 Warszawa, Pl. Zamkowy 1/13 m 9 tel. 31-49-86 | Nazwa obrazu: Kompozycja | technika: olej – płótno | wymiar obr. szer. 65 cm x dłg 80 cm| rok 1986 |
Wanda Paklikowska-Winnicka w latach 1930-1934 uczęszczała do Państwowej Szkoły Sztuk Zdobniczych i Przemysłu Artystycznego w Krakowie. Następnie była nauczycielka rysunku i kostiumologii w Żeńskiej Szkole Zawodowej w Bydgoszczy i Prywatnym Żeńskim Gimnazjum Krawieckim w Przemyślu. W 1944 roku przeniosła się do Lublina, gdzie projektowała kostiumy dla Teatru Wojska Polskiego. W 1947 roku otrzymała dyplom warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie była asystentka K. Tomorowicza. Wykładała w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa i Rzeźby. W 1960 i 1966 roku swoje prace wystawiała miedzy innymi w paryskiej Galerii Lambert. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXIV Aukcja | 2013-04-11 19:00:00 | 9 | 18000.00 PLN (5806,45USD, 4411,76EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |