Architektura
(ur. 1928 Wilno) |
olej, płótno |
70 x 100 cm |
Fundacja SUE RYDER |
sygnowany po prawej stronie u dołu: A. | S. | A S 08 na odwrocie napis: Andrzej STRUMIŁŁO |
Andrzej Strumiłło początkowo studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Pięknych w Łodzi. Ukończył w 1950 roku Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie gdzie kształcił się pod kierunkiem W. Strzemińskiego, E. Eibischa i A. Marczyńskiego. W okresie studiów należał do Grupy Samokształceniowej Związku Akademickiej Młodzieży Polskiej, kierowanej przez A. Wróblewskiego. Jest malarzem, grafikiem i fotografikiem. Strumiłło realizując idee socrealizmu wypracował własny styl, surowy i toporny. Podróże po Dalekim Wschodzie stały się inspiracją dla prac malarskich, a zwłaszcza rysunków. Szkice z podróży stały się też podstawą licznych ilustracji książkowych. Operuje często metaforą i przenośnią, jego prace posiadają własny nastrój, niekiedy są pełne grozy. Jest autorem licznych fotografii, szczególnie z Mazowsza, eksperymentuje z różnymi technikami fotograficznymi. Strumiłło brał udział w wielu wystawach międzynarodowych, między innymi w Sao Paulo i Wenecji. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXX Aukcja Dzieł Sztuki | 2016-12-16 19:00:00 | 2 | 16000.00 PLN (3855,42USD, 4000,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
XXVIII Aukcja Dzieł Sztuki | 2015-12-21 19:00:00 | 2 | 16000.00 PLN (4155,84USD, 3720,93EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
XXVII Aukcja Dzieł Sztuki | 2014-12-15 19:00:00 | 5 | 16000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
XXIV Aukcja | 2013-04-11 19:00:00 | 6 | 16000.00 PLN (5161,29USD, 3921,57EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |