Jerzy CHODOR,Wiejska droga, olej, płótno, 46 x 61 cm

Wiejska droga

olej, płótno
46 x 61 cm

sygnowany i datowany po prawej stronie u dołu: JerzyChodor 2008

Jerzy Chodor w 1984 roku ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie, studiował na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki. Artysta plastyk i konserwator związany z Lublinem. Urodził się i wychował na Starym Mieście, przepracował wiele lat w lubelskich Pracowniach Konserwacji Zabytków, uczestnicząc w pracach przywracających do życia Trybunał i inne staromiejskie kamienice. Studia rozwinęły w nim zainteresowanie ikoną, cerkwią, sztuką prawosławną i greckokatolicką. Uprawia malarstwo, rysunek, działania na pograniczu sztuki niekonwencjonalnej. Jego prace to m.in. cykle Prawosławie, Duchowe pogranicze i Bracia starsi w wierze. Zajmuje się malarstwem portretowym i pejzażem, inspirowanym plenerem, fotografią i dobrą książką. Jest pracownikiem Muzeum Wsi Lubelskiej.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XXV Aukcja2013-06-26 19:00:001
1600.00 PLN
(500,00USD, 376,47EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
XXIV Aukcja 2013-04-11 19:00:001
1600.00 PLN
(516,13USD, 392,16EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)