Wiejska droga
olej, płótno |
46 x 61 cm |
sygnowany i datowany po prawej stronie u dołu: JerzyChodor 2008 |
Jerzy Chodor w 1984 roku ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie, studiował na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki. Artysta plastyk i konserwator związany z Lublinem. Urodził się i wychował na Starym Mieście, przepracował wiele lat w lubelskich Pracowniach Konserwacji Zabytków, uczestnicząc w pracach przywracających do życia Trybunał i inne staromiejskie kamienice. Studia rozwinęły w nim zainteresowanie ikoną, cerkwią, sztuką prawosławną i greckokatolicką. Uprawia malarstwo, rysunek, działania na pograniczu sztuki niekonwencjonalnej. Jego prace to m.in. cykle Prawosławie, Duchowe pogranicze i Bracia starsi w wierze. Zajmuje się malarstwem portretowym i pejzażem, inspirowanym plenerem, fotografią i dobrą książką. Jest pracownikiem Muzeum Wsi Lubelskiej. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXV Aukcja | 2013-06-26 19:00:00 | 1 | 1600.00 PLN (500,00USD, 376,47EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
XXIV Aukcja | 2013-04-11 19:00:00 | 1 | 1600.00 PLN (516,13USD, 392,16EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |