Józef HECHT ,Ptak , olej, płótno, 46 x 65 cm

Ptak

(1891 Łódź - 1952 Paryż)

olej, płótno
46 x 65 cm

sygnowany po prawej stronie u dołu: Joseph Hecht

Józef Hecht w latach 1914-1919 studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Po ukończeniu studiów przeniósł się do Norwegii, gdzie działał do roku 1919. W roku 1920 zamieszkał w Paryżu. Uczestniczył w wielu wystawach, między innymi we Francji w Salonie d'Automne i Salonie des Indépendants, w Stanach Zjednoczonych, Anglii i Polsce. W 1937 roku jego prace zostały nagrodzone dwoma złotymi medalami na Wystawie Światowej w Paryżu. W roku 1926 opublikował cykl sześciu grafik „Arka Noego” z przedmową francuskiego symbolisty Gustave Kahna. W 1928 roku opublikował tekę grafik pod tytułem „Atlas” z tekstami Gustave Kahna i André Suarèsa. W roku 1929 był współzałożycielem grupy La Jeune Gravure Contemporaine (Młoda grafika współczesna). W okresie II wojny światowej ukrywał się w Sabaudii niedaleko granicy szwajcarsko-włoskiej, pracując jako robotnik rolny. Po wojnie powrócił do Paryża, ale zaprzestał twórczości ze względu na zły stan zdrowia. Dopiero grafik południowoafrykański Stanley William Hayter zachęcił go do wznowienia pracy.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XXIV Aukcja 2013-04-11 19:00:0081
22000.00 PLN
(7096,77USD, 5392,16EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)