(1877 Albendorf, Bohemia - 1966 Berlin) |
olej, tektura |
15,5 x 32,5 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: Melzer na odwrocie napis: MORIZ MELZER |
Moriz Melzer studiował w Akademii Sztuki w Weimarze pod kierunkiem Ludwiga von Hofmanna. W 1908 roku przeniósł się do Berlina. W 1909 roku wziął udział w wystawie miejscowego odłamu ugrupowania „Sezession“. Wspólnie z Georgiem Tappertem założył szkołę artystyczną. W 1912 roku wyjechał na studia do Paryża i Florencji. W 1913 roku dostał nagrodę Villa Romana. Po wojnie był współzałożycielem „Novembergruppe“. Wspólnie z grupą brał udział w wystawach w latach 1919-1922, 1926, 1927, 1929 i 1931. Od 1921 roku był nauczycielem w szkole Reimanna w Berlinie. W 1933 został pozbawiony prawa nauczania i wystawiania, jego prace zostały przez hitlerowców zaliczone do „sztuki zdegenerowanej“. Wiele z tych prac uległo zniszczeniu. Obok malarstwa Melzer zajmował się rzeźbą oraz grafiką, specjalizując się głównie w barwnej monotypii. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXIV Aukcja | 2013-04-11 19:00:00 | 89 | 8000.00 PLN (2580,65USD, 1960,78EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |