Trzy lichtarze, Warszawa lata 20-30-te XIX w.
srebro próby 12 |
wys. 26,6 cm |
1212 g |
puncowane: para lichtarzy oznaczona monogramem M. S., z boku na podstawie: w prostokącie Holke, w okręgu 12, w prostokącie w Warszawie Jeden lichtarz oznaczony monogramem M. S., z boku na podstawie: w prostokącie Holke, w okręgu 12, w prostokącie w Warszawie. Pod spodem w rogach w prostokącie Holke, w prostokącie w Warszawie, w okręgu 12, w owalu 1 Na każdym z lichtarzy znajdują się wężyki probiercze. |
Jan Jerzy Holke był złotnikiem warszawskim działającym w I. połowie XIX wieku. Syn Marcina Holke, pochodzącego z Gdańska, wybitnego złotnika czasów stanisławowskich, przybyłego do Warszawy około 1765 roku. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXIV Aukcja | 2013-04-11 19:00:00 | 106 | 12000.00 PLN (3870,97USD, 2941,18EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |