Jan Jerzy HOLKE ,Trzy lichtarze, Warszawa lata 20-30-te XIX w. , srebro próby 12, wys. 26,6 cm

Trzy lichtarze, Warszawa lata 20-30-te XIX w.

srebro próby 12
wys. 26,6 cm
1212 g

puncowane: para lichtarzy oznaczona monogramem M. S., z boku na podstawie: w prostokącie Holke, w okręgu 12, w prostokącie w Warszawie

Jeden lichtarz oznaczony monogramem M. S., z boku na podstawie: w prostokącie Holke, w okręgu 12, w prostokącie w Warszawie. Pod spodem w rogach w prostokącie Holke, w prostokącie w Warszawie, w okręgu 12, w owalu 1

Na każdym z lichtarzy znajdują się wężyki probiercze.

Jan Jerzy Holke był złotnikiem warszawskim działającym w I. połowie XIX wieku. Syn Marcina Holke, pochodzącego z Gdańska, wybitnego złotnika czasów stanisławowskich, przybyłego do Warszawy około 1765 roku.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XXIV Aukcja 2013-04-11 19:00:00106
12000.00 PLN
(3870,97USD, 2941,18EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)