Aleksander DZWONKOWSKI ,Jesień, 1925 , olej, tektura, 97 x 67 cm

Jesień, 1925

(1885 Łomża - 1969)

olej, tektura
97 x 67 cm
sygnowany po lewej stronie u dołu: A. Dzwonkowski 1925
na odwrocie nalepka wystawowa:14887 Autor Aleksander Dzwonkowski | Tytuł
Jesień Rodzaj dzieła olejny | Cena….. Własność…. Data nadesłania 17 IV
1926; po prawej stronie u góry odręczny napis A. Dzwonkowski | „Jesień”

Aleksander Dzwonkowski studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, którą ukończył w 1926 roku. W latach 1909 - 1921 pracował w Moskwie. Był członkiem Polskiej Organizacji Wojskowej w Moskwie. Powrócił do kraju jako zakładnik. Przed 1939 rokiem mieszkał w Warszawie, a następnie w Sopocie. Był członkiem Polskiego Towarzystwa Artystycznego. Swoje prace wystawiał w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie i w Salonie S. Kulikowskiego. Malował głównie obrazy marynistyczne, pejzaże i portrety.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XXIV Aukcja 2013-04-11 19:00:0059
3500.00 PLN
(1129,03USD, 857,84EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)