Jesień, 1925
(1885 Łomża - 1969) |
olej, tektura |
97 x 67 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: A. Dzwonkowski 1925 na odwrocie nalepka wystawowa:14887 Autor Aleksander Dzwonkowski | Tytuł Jesień Rodzaj dzieła olejny | Cena….. Własność…. Data nadesłania 17 IV 1926; po prawej stronie u góry odręczny napis A. Dzwonkowski | „Jesień” |
Aleksander Dzwonkowski studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, którą ukończył w 1926 roku. W latach 1909 - 1921 pracował w Moskwie. Był członkiem Polskiej Organizacji Wojskowej w Moskwie. Powrócił do kraju jako zakładnik. Przed 1939 rokiem mieszkał w Warszawie, a następnie w Sopocie. Był członkiem Polskiego Towarzystwa Artystycznego. Swoje prace wystawiał w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie i w Salonie S. Kulikowskiego. Malował głównie obrazy marynistyczne, pejzaże i portrety. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXIV Aukcja | 2013-04-11 19:00:00 | 59 | 3500.00 PLN (1129,03USD, 857,84EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |