Jesień
(1869 Kamieniec Podolski - 1930 Lwów) |
olej,płótno naklejone na tekturę |
54 x 67 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: M.K. Piotrowski na odwrocie naklejona kartka z orzeczeniem autentyczności autorstwa obrazu wystawiona w Krakowie w dniu 28 marca 1947 roku i podpisana: Prof. Dr. Feliks Kopera |
Mieczysław Korwin Piotrowski studiował w krakowskiej Szkole stuk Pięknych u F. Cynka i W. Łuszczkiewicza oraz w Monachium w prywatnej szkole S. Grocholskiego w latach 1898 – 1899. Swoje prace prezentował od roku 1901 na wystawach w Krakowie i we Lwowie. Głównie malował pejzaże starając się o uchwycenie nastroju oraz sceny myśliwskie. Był malarzem bardzo popularnym, zwłaszcza dzięki pocztówkom, które wydawano we Lwowie z jego motywami pejzażowymi. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXX Aukcja Dzieł Sztuki | 2016-12-16 19:00:00 | 6 | 8000.00 PLN (1927,71USD, 2000,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
XXIV Aukcja | 2013-04-11 19:00:00 | 58 | 8000.00 PLN (2580,65USD, 1960,78EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |