Naprawiacze dywanów
(1903 Rzym - 1966) |
olej, płótno |
50 x 70 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: F.K. Wygrzywalski na odwrocie stempel: Prezydium Rady Nadzorczej | z Krakowa | Wydział Kultury | Miejski Konserwator Zabytków |
Feliks Kazimierz Samossa (niekiedy Kamossa ?) Wygrzywalski, syn malarza Feliksa Michała, uczył się malarstwa w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w latach 1923 - 1927 u W. Jarockiego i J. Mehoffera. W swojej twórczości malarskiej starał się naśladować ojca. Malował chętnie sceny figuralne, niejednokrotnie o treści zaczerpniętej z mitologii starożytnych, często podejmował tematy morskie. Prowadził ożywioną działalność wystawienniczą. Między innymi w latach 1928 – 1935 wystawiał we Lwowie w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych, w 1929 roku zaprezentował jedenaście prac w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie, brał udział w zbiorowej wystawie „Plastyki” w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w 1931 roku, a w 1932 roku w wystawie zbiorowej w Sosnowcu. Od 1950 roku był członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.
Cena uzyskana Hammer price |
XXIV Aukcja | 2013-04-11 19:00:00 | 36 | 5200.00 PLN (1677,42USD, 1274,51EUR) | 5200.00 PLN (1677,42USD, 1274,51EUR) |