Feliks Kazimierz WYGRZYWALSKI ,Naprawiacze dywanów , olej, płótno, 50 x 70 cm

Naprawiacze dywanów

(1903 Rzym - 1966)

olej, płótno
50 x 70 cm
sygnowany po prawej stronie u dołu: F.K. Wygrzywalski
na odwrocie stempel: Prezydium Rady Nadzorczej | z Krakowa | Wydział Kultury | Miejski Konserwator Zabytków

Feliks Kazimierz Samossa (niekiedy Kamossa ?) Wygrzywalski, syn malarza Feliksa Michała, uczył się malarstwa w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w latach 1923 - 1927 u W. Jarockiego i J. Mehoffera. W swojej twórczości malarskiej starał się naśladować ojca. Malował chętnie sceny figuralne, niejednokrotnie o treści zaczerpniętej z mitologii starożytnych, często podejmował tematy morskie. Prowadził ożywioną działalność wystawienniczą. Między innymi w latach 1928 – 1935 wystawiał we Lwowie w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych, w 1929 roku zaprezentował jedenaście prac w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie, brał udział w zbiorowej wystawie „Plastyki” w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w 1931 roku, a w 1932 roku w wystawie zbiorowej w Sosnowcu. Od 1950 roku był członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XXIV Aukcja 2013-04-11 19:00:0036
5200.00 PLN
(1677,42USD, 1274,51EUR)
5200.00 PLN
(1677,42USD, 1274,51EUR)