Zima na wsi, 1931
(1895 Lwów - 1942 Bełżec) |
olej, tektura |
30 x 39,5 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: KLAR. 1931. |
Artur Klar uczył się malarstwa w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych u Stanisława Kamockiego i Wojciecha Weissa w latach 1915 – 1916 i 1918 – 1923. Od 1922 roku wystawiał swoje prace w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych. We Lwowie, gdzie mieszkał, miał swoje indywidualne wystawy w latach 1922, 1927, 1928, 1929, 1930, 1931, 1936. Malował głównie pejzaże. W Żydowskim Instytucie Historycznym znajdują się dwie prace Klara. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXIV Aukcja | 2013-04-11 19:00:00 | 53 | 3500.00 PLN (1129,03USD, 857,84EUR) | 4000.00 PLN (1290,32USD, 980,39EUR) |
XIX Aukcja | 2003-11-12 00:00:00 | 68 | 1000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |