Portret dziewczyny, 1895
((?) Bazylea - 1922 (?)) |
olej, płótno |
56 x 46 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: W.Maślakiewicz 1895 |
Władysław Maślakiewicz był uczniem krakowskiej Szkoły Sztuk Pięknych w latach 1886 – 1892. Tutaj podczas studiów otrzymał brązowy medal za malowanie „Według żywej natury”. W 1890 roku brał udział z grupą studentów pod kierunkiem W. Łuszczkiewicza w wędrówce po Podkarpaciu. Wtedy powstał szkicownik z 22 niesygnowanymi rysunkami, datowanymi 1890, przedstawiającymi fragmenty architektury między innymi Krosna, Odrzykonia, Felsztyna. Malarz najchętniej tworzył pejzaże i portrety. Swoje prace wystawiał w latach 1 894, 1896, 1897, 1900, 1902 w krakowskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych. Równocześnie był pracownikiem banku austro-węgierskiego.
Cena uzyskana Hammer price |
XXIV Aukcja | 2013-04-11 19:00:00 | 43 | 9500.00 PLN (3064,52USD, 2328,43EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
XVI Aukcja | 2001-03-26 00:00:00 | 25 | 5800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |