Stefan MROŻEWSKI,Scena sporu Rejenta z Asesorem o Kusego i Sokoła [psy–charty] opisaną w II Księdze Pana Tadeusza Adama Mickiewicza , grafika, 21 x 14,5 cm

Scena sporu Rejenta z Asesorem o Kusego i Sokoła [psy–charty] opisaną w II Księdze Pana Tadeusza Adama Mickiewicza

(1894 - 1975)

grafika
21 x 14,5 cm
sygnowana po lewej stronie u dołu: monogramem wiązanym MS, grafika nie oprawiona

Stefan Mrożewski początkowo studiował w Państwowej Szkole Sztuk Zdobniczych w Poznaniu. Następnie studiował malarstwo w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych i grafikę w warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych u W. Skoczylasa. Był grafikiem-drzeworytnikiem i malarzem. Tworzył także obrazy olejne, pastele, witraże i freski. Chętnie przedstawiał widoki wielkich miast europejskich, jak Paryż, Amsterdam i Londyn oraz scenki z małych polskich miasteczek, portrety, sceny historyczne i religijne. W 1925 roku wyjechał do Paryża. W czasie okupacji mieszkał w Polsce. Po wojnie zamieszkał w Kalifornii. Mrożewski był członkiem Stowarzyszenia Polskich Artystów Grafików „Ryt”. Był znanym ilustratorem wielokrotnie wyróżnianym i nagradzanym.