Widok na Rynek Starego Miasta w Warszawie od ulicy Nowomiejskiej, 1935
(1908 Rzęsna Polska - 1985 USA) |
olej, płótno |
28 x 45 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: W.M. 1935 |
Witold Mars studiował malarstwo w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w latach 1927-1930, kolejno w pracowniach W. Jarockiego i F. Pautscha. W latach trzydziestych i czterdziestych brał udział między innymi w wystawach Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych we Lwowie, w Związku Polskich Artystów Plastyków w Krakowie. Wyemigrował wraz z żoną Zofią, również malarką, do Stanów Zjednoczonych.
Cena uzyskana Hammer price |
XXIII Aukcja | 2011-12-03 17:00:00 | 39 | 3500.00 PLN (1060,61USD, 777,78EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |