Zygmunt SCHRETER (Szreter),Pejzaż , olej, płyta, 50,5 x 62 cm

(1886 Łódź - 1977 Paryż)

olej, płyta
50,5 x 62 cm
sygnowany po lewej stronie u dołu: Schreter

Zygmunt Schreter urodził się w Łodzi. Nauki malarstwa pobierał w Berlinie u Lovisa Corintha. W 1933 zamieszkał na stałe w Paryżu. Tam wiele wystawiał, prowadząc bogatą działalność artystyczną. Jego prace były wystawiane w Polsce, w wielu miastach Europy, a także w Nowym Jorku i Jerozolimie. Pod względem stylu malarskiego reprezentował postimpresjonizm. Malował przede wszystkim krajobrazy śródziemnomorskie, ale także portrety oraz martwe natury. Pejzaże artysty z południa Europy są pełne żywych barw oraz nasycone dynamiką w sposobie malowania, ukazując przy tym żywotność, bujną kolorystykę natury, a także jej ekspresję i zmienność.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XXVI Aukcja Dzieł Sztuki2013-10-24 19:00:0049
13000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
XXIII Aukcja2011-12-03 17:00:0082
13000.00 PLN
(3939,39USD, 2888,89EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)