Portret chłopca
(1888 Rawa Mazowiecka - 1950 Czimkent w Kazachstanie) |
olej, płótno |
25 x 18,5 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: Leon Lewkowicz |
Leon Lewkowicz studiował malarstwo w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w latach 1913-1920 u T. Axentowicza i L. Wyczółkowskiego. Najchętniej malował portrety, czasami grupowe. Ukazywał wątki z życia żydowskiej społeczności, niekiedy również cygańskiej. Początkowo mieszkał w Krakowie na Kazimierzu, potem przeniósł się do Nowego Targu. Wystawiał między innymi w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie w latach 1916-1929 i we Lwowie w roku 1926. Jego dzieła znajdują się w Muzeach Narodowych Krakowa i Warszawy, w Muzeum Historycznym m, Krakowa, w Żydowskim Instytucie Historycznym, w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Cena uzyskana Hammer price |
XXIII Aukcja | 2011-12-03 17:00:00 | 40 | 5000.00 PLN (1515,15USD, 1111,11EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |