Cukiernica, Anglia, Birmingham, 1904, srebro próby 925, wysokość 11 cm, wymiary podstawy 10,5 cm x 8,5 cm

Cukiernica, Anglia, Birmingham, 1904

srebro próby 925
wysokość 11 cm, wymiary podstawy 10,5 cm x 8,5 cm
waga 179 g

punce umieszczone w górnej części cukiernicy: W.A., kotwica, kroczący lew, stylizowane e

Cukiernica owalna kształcie fantazyjnym zbliżonym do koniczyny, szeroka u dołu, zwężająca się ku górze, z nieco szerszą przykrywką zamocowaną na zawiasie, zamykaną na wcisk. Cukiernica wsparta na czterech ozdobnych haczykowatych nóżkach. Pokrywka, kształtem odpowiadająca reszcie cukiernicy, zwieńczona małym kulistym uchwytem.

William Aitken - złotnik działający w Birmingham. Firma zarejestrowana w 1904 roku.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XXIII Aukcja2011-12-03 17:00:00127
2000.00 PLN
(606,06USD, 444,44EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)