Cukiernica, Anglia, Birmingham, 1904
srebro próby 925 |
wysokość 11 cm, wymiary podstawy 10,5 cm x 8,5 cm |
waga 179 g |
punce umieszczone w górnej części cukiernicy: W.A., kotwica, kroczący lew, stylizowane e |
Cukiernica owalna kształcie fantazyjnym zbliżonym do koniczyny, szeroka u dołu, zwężająca się ku górze, z nieco szerszą przykrywką zamocowaną na zawiasie, zamykaną na wcisk. Cukiernica wsparta na czterech ozdobnych haczykowatych nóżkach. Pokrywka, kształtem odpowiadająca reszcie cukiernicy, zwieńczona małym kulistym uchwytem. |
William Aitken - złotnik działający w Birmingham. Firma zarejestrowana w 1904 roku. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXIII Aukcja | 2011-12-03 17:00:00 | 127 | 2000.00 PLN (606,06USD, 444,44EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |