Widok katedry w Bydgoszczy
(1900 Trzciana-Ujazd - 1972 Bydgoszcz) |
akwarela, tektura |
40,5 x 31 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: W.FRYDRYCH | 1946 |
Władysław Frydrych studiował u Wacława Borowskiego i Władysława Skoczylasa w Instytucie Sztuk Pięknych w Warszawie gdzie otrzymał dyplom w 1928 roku. W 1930 roku ukończył dwuletni Państwowy Instytut Rysunków i Robót Ręcznych w Warszawie. W latach 1932 do 1939 był członkiem Grupy Plastyków Pomorskich. Od 1945 roku należał do Związku Polskich Artystów Plastyków w Okręgu Bydgoskim. Przed wojną pracował w Państwowych Seminariach Nauczycielskich w Koźminie, Wolsztynie i Bydgoszczy. Po wojnie pracował w Liceum Ogólnokształcącym. Dużo działał społecznie. Brał udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, krajowych i zagranicznych. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXIII Aukcja | 2011-12-03 17:00:00 | 25 | 1500.00 PLN (454,55USD, 333,33EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |