Władysław FRYDRYCH,Widok katedry w Bydgoszczy, akwarela, tektura, 40,5 x 31 cm

Widok katedry w Bydgoszczy

(1900 Trzciana-Ujazd - 1972 Bydgoszcz)

akwarela, tektura
40,5 x 31 cm
sygnowany po prawej stronie u dołu: W.FRYDRYCH | 1946

Władysław Frydrych studiował u Wacława Borowskiego i Władysława Skoczylasa w Instytucie Sztuk Pięknych w Warszawie gdzie otrzymał dyplom w 1928 roku. W 1930 roku ukończył dwuletni Państwowy Instytut Rysunków i Robót Ręcznych w Warszawie. W latach 1932 do 1939 był członkiem Grupy Plastyków Pomorskich. Od 1945 roku należał do Związku Polskich Artystów Plastyków w Okręgu Bydgoskim. Przed wojną pracował w Państwowych Seminariach Nauczycielskich w Koźminie, Wolsztynie i Bydgoszczy. Po wojnie pracował w Liceum Ogólnokształcącym. Dużo działał społecznie. Brał udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, krajowych i zagranicznych.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XXIII Aukcja2011-12-03 17:00:0025
1500.00 PLN
(454,55USD, 333,33EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)