Kościół Św. Katarzyny w Gdańsku
(1889 Wysoka k. Lublina - 1948 Kraków) |
olej, deska |
40 x 30 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: Henryk Dietrich. |
Henryk Dietrich uczył się w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w latach od 1918 do 1921 u Jacka Malczewskiego, Józefa Mehofera i Wojciecha Weissa. Studiował również we Włoszech i w Paryżu. Po powrocie do kraju uczył rysunku i malarstwa w Równem. Wystawiał głównie w krakowskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych oraz w Salonach Instytutu Propagandy Sztuki. Malował głównie pejzaże i widoki miejskie, głównie Krakowa. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXIII Aukcja | 2011-12-03 17:00:00 | 24 | 1500.00 PLN (454,55USD, 333,33EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |