Portret Hani z kwiatami
(1905 Busko - 1992 Warszawa) |
olej, płótno |
55 x 46 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: J. Herget na odwrocie nalepka: ZWIĄZEK POLSKICH ARTYSTÓW PLASTYKÓW | OKRĘG WARSZAWSKI | Autor Janina Herget | Adres Warszawa, Kniewskiego 7 | Nr. leg. Z.P.A.P. 413 | Rodzaj tempera/płótno | Format 55 x 46 cm | Tytuł Portret Hani | Cena |
Janina Herget studiowała malarstwo w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w latach 1930-1935 u F. Kowarskiego i T. Pruszkowskiego. W latach 1935-1939 była związana z artystami skupionymi w "Grupie Czwartej". Jeszcze przed wojną odbyła podróże, między innymi do Francji, Austrii, Włoch i Szwecji. Uprawiała malarstwo olejne, temperowe i akwarelowe. Ulubionymi jej tematami był portret, pejzaż i kwiaty. Poza tym zajmowała się ceramiką (projektowała dla wytwórni w Wałbrzychu, Pruszkowie i we Włocławku) i malarstwem ściennym (tworzyła freski, między innymi pracowała przy rekonstrukcji dekoracji ściennych w Zamku Ostrogskich w Warszawie i w Pałacu w Wilanowie).
Cena uzyskana Hammer price |
XXIII Aukcja | 2011-12-03 17:00:00 | 41 | 2500.00 PLN (757,58USD, 555,56EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |