Adam SETKOWICZ ,Rozmowy przy saniach , akwarela, papier, 14,5 x 29 cm w świetle passe-partout

Rozmowy przy saniach

(1876 Kraków - 1945 Kraków)

akwarela, papier
14,5 x 29 cm w świetle passe-partout
sygnowana po lewej stronie u dołu: A. Setkowicz

Adam Setkowicz malarstwa uczył się u T. Axentowicza w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych w latach 1897-1898. Malował akwarelą i techniką olejną. Najchętniej podejmował tematy rodzajowe, często zaczerpnięte z polskiej wsi. Ukazywał urodę rodzimego pejzażu i swojskich obyczajów. Chociaż najbardziej znane są jego kompozycje z zaprzęgami w zimowej scenerii i sielskie widoki polskiej wsi, sporadycznie odwoływał się również do innych tematów - na przykład widoków miejskich.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XXVIII Aukcja Dzieł Sztuki2015-12-21 19:00:0025
3000.00 PLN
(779,22USD, 697,67EUR)
3000.00 PLN
(779,22USD, 697,67EUR)
XXIV Aukcja 2013-04-11 19:00:0013
3000.00 PLN
(967,74USD, 735,29EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)