Martwa natura
(1919 Homel - 2011 Warszawa) |
olej, płótno |
80 x 80 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: Wedecka |
Wanda Wedecka studiowała w latach 1945-1951 na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom uzyskała w 1951 roku. Zajmowała się malarstwem sztalugowym głównie olejnym. Malowała akty, portrety, martwe natury i pejzaże. Wystawiała swoje prace na wystawach indywidualnych między innymi w 1958 roku w Kordegardzie, w 1959 roku w Toruniu, 1966 w Muzeum Mazowieckim w Płocku, 1967 w auli uniwersytetu w Gandawie, a w 1968 roku w Galerii Sztuki Tamara Pfeiffer w Brukseli. Wystawiała też swoje prace na wystawach zbiorowych. |