Stanisław SZWARC ,Ostatnia Wieczerza, 1936 , litografia, papier, 42,5 x 56,5 cm w świetle passe-partout

Ostatnia Wieczerza, 1936

(1880 - 1953)

litografia, papier
42,5 x 56,5 cm w świetle passe-partout
po lewej stronie u dołu napis ołówkiem: Ostatnia wieczerza"/  (...)
sygnowana po prawej stronie u dołu ołówkiem: Stanisław Szwarc 936

Stanisław Szwarc ukończył krakowską Akademię Sztuk Pięknych. Był członkiem Stowarzyszenia Wit Stwosz, które prowadziło pracownię sztuki i przemysłu artystycznego w Krakowie (w 1921wszedł do zarządu tej organizacji). W 1930 wszedł do zarządu nowo powstałego Towarzystwa Artystów Grafików w Krakowie. Najczęściej wystawiał w krakowskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych, jednak w 1927 przyłączył się do bojkotu TPSP i wziął udział w Wystawie Niezależnych w lokalu Sperlinga. W 1931 miał wystawy indywidualne w Salonie Czesława Garlińskiego w Warszawie i w Pałacu Sztuki TPSP w Krakowie. Zajmował się grafiką warsztatową (techniki metalowe, autolitografia). Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie.