Antoni LEDÓCHOWSKI ,Konstantynów w Podlaskiem*, litografia naklejona na zielony papier, 9 x 13,8 cm

Konstantynów w Podlaskiem*

(działał około 1840 - 1841)

litografia naklejona na zielony papier
9 x 13,8 cm
na zielonym papierze tuszem wypisane: Rysował. Hr: Ledochowski., niżej pośrodku: Konstantynów / w Podlaskiem
* Konstantynów na Podlasiu - dawniej miasteczko i folwark w powiecie janowskim. Dawna nazwa Kozierady została zmieniona około 1744 na cześć Konstancji Sedlnickiej, żony właściciela hrabiego Karola Józefa Sedlnickiego, na Konstantynów. Po Sedlnickich właścicielem byli Borzęccy, Czartoryscy, a od roku 1792 hrabia Tomasz Aleksandrowicz i jego syn Stanisław.

Antoni Ledóchowski był błędnie identyfikowany z Antonim Ledóchowskim, posłem i publicystą, zmarłym w 1835 roku. Nieznane są szczegółowe fakty jego życia i działalności. W zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie znajdują się dwa rysunki przez niego sygnowane. Oprócz prezentowanej litografii znajduje się w zbiorach muzealnych jeszcze inna litografia sygnowana przez Ledóchowskiego, a przedstawiająca Trzy dukaty z czasów Zygmunta III Wazy, datowana na rok 1841.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XVI Aukcja2001-03-26 00:00:001
1250.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
XIX Aukcja2003-11-12 00:00:00120
2000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)