Kąpiel
(1897 Kraków - 1942 obóz koncentracyjny Oświęcim) |
olej, tektura |
50 x 36,5 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: KChmurski na odwrocie szkic malarski do portretu
Kazimierz Chmurski studiował malarstwo w krakowskiej Wolnej Szkole Malarstwa założonej w 1918 roku. W 1924 roku wyjechał do Paryża, tutaj miał własną pracownię. Po powrocie do kraju zamieszkał w Krakowie. Wystawiał w krakowskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w latach 1928-1938. Należał do grupy „Dziesięciu”. Wystawiał z nią między innymi w Instytucie Propagandy Sztuki w Warszawie w 1932 roku i w Krakowie w 1933 roku. Malował pejzaże, portrety, sceny figuralne. W zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie znajduje się jego praca Ulica.
Cena uzyskana Hammer price |
XVII Aukcja | 2002-04-27 00:00:00 | 84 | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |