Pejzaż z chałup± i malwami, około 1930
(1890 Kamieniec Podolski - 1980 Komorów koło Warszawy) |
olej, tektura |
28 x 37 cm |
sygnowany po prawej stronie u dole: WIKTOR KORECKI
Wiktor Korecki studiował w Szkole Malarskiej N. Muraszki w Kijowie. W 1921 roku przeniósł się do Warszawy. Tu założył pracownię, która spłonęła wraz z jego dorobkiem artystycznym w czasie Powstania Warszawskiego. Sam artysta dostał się do obozu w Pruszkowie, potem do obozu pracy w Lipsku. Powrócił do kraju w 1946 roku i zamieszkał najpierw w Komorowie, a następnie w Milanówku. Malował farbami olejnymi. Chętniej tworzył zimowe pejzaże. W okresie międzywojennym brał wielokrotnie udział w wystawach Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie. Jego malarstwo pejzażowe cieszyło się zawsze szerokim uznaniem. Malarz często podejmował w pejzażach trudne motywy ¶wiatła o zachodzie słońca lub przy zapadaj±cym zmroku. |
Cena uzyskana Hammer price |
XVII Aukcja | 2002-04-27 00:00:00 | 75 | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |