Zimowy pejzaż górski
(1867 Wrocław - 1945 Jelenia Góra ?) |
olej, tektura |
43,5 x 71 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: P. Weimann |
Paul Weimann studiował malarstwo we wrocławskiej Szkole Sztuki u C. E. Morgensterna. Naukę kontynuował w latach 1896-1899 w berlińskiej akademii u E. Brachta. W 1900 roku osiadł w Świerzawie, a w 1918 roku przeniósł się do Jeleniej Góry. Malował krajobrazy ukazując najczęściej góry. Specjalizował się zwłaszcza w zimowych pejzażach. Opierając się na swoich uzdolnieniach muzycznych próbował w tworzonych przez siebie pejzażach zawrzeć bezpośrednie aluzje do muzyki Beethovena.
Cena uzyskana Hammer price |
XVII Aukcja | 2002-04-27 00:00:00 | 65 | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |