Paul WEIMANN ,Zimowy pejzaż górski , olej, tektura, 43,5 x 71 cm

Zimowy pejzaż górski

(1867 Wrocław - 1945 Jelenia Góra ?)

olej, tektura
43,5 x 71 cm
sygnowany po prawej stronie u dołu: P. Weimann

Paul Weimann studiował malarstwo we wrocławskiej Szkole Sztuki u C. E. Morgensterna. Naukę kontynuował w latach 1896-1899 w berlińskiej akademii u E. Brachta. W 1900 roku osiadł w Świerzawie, a w 1918 roku przeniósł się do Jeleniej Góry. Malował krajobrazy ukazując najczęściej góry. Specjalizował się zwłaszcza w zimowych pejzażach. Opierając się na swoich uzdolnieniach muzycznych próbował w tworzonych przez siebie pejzażach zawrzeć bezpośrednie aluzje do muzyki Beethovena.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XVII Aukcja2002-04-27 00:00:0065
5000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)