Pejzaż ze sztafażem, około 1670
olej, płótno |
61 x 75 cm |
Gaspar Duget/Poussin/ (1615 Rzym - 1675 Rzym), malarz, rysownik i grafik francuski, uczeń słynnego malarza Nikolasa Poussina (1593/4 - 1665), swojego szwagra. Poza Rzymem był również w Neapolu, Florencji i Perugii. Głównie malował pejzaże z małymi figurkami ludzkimi. Tworzył również freski. Pracował między innymi w pałacu Doria-Pamphili. Pracował z wielką lekkością, cieszył się szeroką sławą jako autor bardzo dekoracyjnych, malowanych wyjątkowa precyzyjnie krajobrazów. Był też dość powszechnie naśladowany przez innych malarzy.
Cena uzyskana Hammer price |
XVII Aukcja | 2002-04-27 00:00:00 | 13 | 45000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |