Zimowy pejzaż tatrzański, 1943
(1901 Warszawa - 1977 Warszawa) |
akwarela, papier |
78 x 64 cm |
sygnowany po lewej stronie na dole: Maciej Nehring 43 |
Maciej Nehring naukę malarstwa rozpoczął w Warszawie, następnie kontynuował ją w Bydgoszczy i w Krakowie, a po powrocie do Warszawy studiował w Akademii Sztuk Pięknych w latach 1924 – 1928. Był współzałożycielem i prezesem „Grupy Akwarelistów”. Głównie zajmował się pejzażem i portretem. Miał wybitne osiągnięcia jako akwarelista. Brał udział w licznych wystawach, między innymi w wystawie Société Nationale des Beaux Arts w 1936 roku w Paryżu, w latach 1937 -1939 latach w Sztokholmie, Londynie i Nowym Jorku. Jego obrazy znajdują się poza zbiorami prywatnymi w zbiorach państwowych, na przykład w Muzeum Narodowym w Poznaniu oraz w Muzeum im. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.
Cena uzyskana Hammer price |
XVII Aukcja | 2002-04-27 00:00:00 | 2 | 5500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 5500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |