Cisza nad stawem, 1967
(1891 Włodawa - 1978 Pruszków) |
olej, płótno |
39 x 49 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: Wacł. Prusak / 1967 na odwrocie papierowa nalepka: Wacław PRUSAK N o leg. ZPAP 693 / Tytuł Cisza nad stawem / Rozmiar 39 x 49 / Technika olej |
Wacław Prusak studiował malarstwo w petersburskiej Akademii Sztuk Pięknych w latach 1914 - 1918. W latach 1923 - 1934 uczył się w Konserwatorium Muzycznym w Warszawie. W 1934 roku uzyskał dyplom. Używał przede wszystkim farb olejnych, poza tym tworzył rysunki sangwiną. Najczęstsze tematy w jego twórczości to widoki architektoniczne, pejzaże, portrety. Stworzył między innymi cykle obrazów Pałac w Wilanowie i Peryferie Warszawy. Powracał do tematu wnętrza kościoła Św. Anny w Warszawie. Wystawiał przed wojną między innymi w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w 1922 roku, w Wilnie na Wystawie Wileńskiego Towarzystwa Artystów Plastyków w 1933 roku. Po wojnie prezentował swoje prace z grupą "Zachęta" w latach 1962, 1963, 1964, 1967, 1969.
Cena uzyskana Hammer price |
XVII Aukcja | 2002-04-27 00:00:00 | 1 | 2300.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |